Compare 4 prices for Makita DJR360ZK 18vx2 Brushless Reciprocating Saw Naked — from £233.99 to £290.51 across 4 UK sellers including Power Tool Mate, Tooled Up, My Tool Shed and more. Save up to £56.52 (19%).
| Auxiliary Handle | No |
| Battery Compatibility | Makita 18v LXT |
| Battery Included | No |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Brand | Makita |
| Chuck Type | Tool-less Blade Clamp |
| Colour | Blue |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Cutting Capacity Pipe | 130 mm |
| Cutting Capacity Wood | 255 mm |
| Features | Brushless Motor, LED Light, 2-Speed, Electric Brake |
| Item Height | 243 mm |
| Item Length | 449 mm |
| Item Weight | 4.6 kg |
| Item Width | 116 mm |
| Manufacturer Warranty | 1 Year (3 Years with Registration) |
| Model | DJR360ZK |
| Motor Type | Brushless |
| MPN | DJR360ZK |
| Number of Items in Set | 3 |
| Power Source | Battery |
| Set Includes | Bare Tool, Blades, Case |
| Speed | 0 - 3,000 spm |
| Stroke Length | 32 mm |
| Type | Reciprocating Saw |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 36 V (18V x2) |
No reviews yet
Be the first to share your experience