Compare 2 prices for Masterplug MSTHBT20134R 13A 4-Socket Case Reel 20m Thermal Cut-Out 240V — from £43.95 across 2 UK sellers including Tooled Up, My Tool Shed.
| Brand | Masterplug |
| Cable Length | 3.28 ft |
| Features | Lead, Resettable Circuit Breaker |
| Input Voltage | 240 V |
| Maximum Input Current | 15 A |
| MPN | 49012-X |
| Number of Outlets | 4 |
| Output Voltage | 240 V |
| Plug Type | United Kingdom |
| Recommended Environment | Indoor/Outdoor |
| Type | Cable |
| Unit Quantity | 1 |
No reviews yet
Be the first to share your experience