Compare 3 prices for Knipex Circlip Pliers External Straight 3-10mm A0 46 11 A0 SB — from £20.18 to £21.95 across 3 UK sellers including A X Minster Tools, Tooled Up, My Tool Shed. Save up to £1.77 (8%).
| Brand | Knipex |
| California Prop 65 Warning | Warning: Cancer and Reproductive Harm |
| Color | Red/Blue |
| Country/Region of Manufacture | Germany |
| Features | Straight Tips, Non-slip handles, Polished Head |
| Finish | Black atramentized |
| Item Diameter | 0.9 mm (Tip) |
| Item Height | 13 mm |
| Item Length | 140 mm |
| Item Weight | 85 g |
| Item Width | 84 mm |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Material | Chrome Vanadium Electric Steel |
| Model | 46 11 A0 SB |
| MPN | 46 11 A0 SB |
| Number of Pieces | 1 |
| Shaft Capacity | 3 - 10 mm |
| Size | 3 - 10 mm |
| Tip Shape | Straight |
| Type | External Circlip Pliers |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
No reviews yet
Be the first to share your experience