Compare 5 prices for Bosch GLI 18V-1200 C Floodlight, Bare Carton — from £119.99 to £149.00 across 5 UK sellers including Power Tool Mate, BP Tools UK, Tooled Up and more. Save up to £29.01 (19%).
| Battery Included | No |
| Brand | Bosch |
| Colour | Blue |
| Cord Type | Cordless |
| Features | Portable, Rechargeable |
| Item Height | 20cm |
| Lighting Technology | LED |
| Lumens | 2000-2999 lm |
| Material | Metal |
| MPN | 0 601 446 501 |
| Number of Batteries | 1 |
| Number of LEDs | 1 |
| Operating Time | 1-5 Hours |
| Power Source | Battery |
| Type | Floodlight |
| Voltage | 18 V |
No reviews yet
Be the first to share your experience