Compare 3 prices for Einhell TC-CS 1410 Electric 190mm Circular Saw - 240V — from £75.95 to £75.99 across 3 UK sellers including Tooled Up, My Tool Shed, BP Tools UK.
| Battery Included | No |
| Blade Diameter | 190 mm |
| Blade Location | Centered |
| Blade Strength | High |
| Brand | Einhell |
| Cutting Angle | 90° |
| Item Diameter | 190 |
| Item Height | 29.1 cm |
| Item Weight | 4.35 kg |
| Model | Heavy Duty |
| Motor Type | Brushless |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Corded Electric |
| Suitable For | Metal, Plastic, Wood |
| Type | Circular Saw |
| Voltage | 230 V |
No reviews yet
Be the first to share your experience