Compare 3 prices for Draper Torque Wrench 1/2'' — from £27.00 to £35.95 across 3 UK sellers including Tools 4 Trade, Tooled Up, My Tool Shed. Save up to £8.95 (25%).
| Action | Click |
| Brand | Draper |
| Colour | Silver & Blue |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Drive Size | 1/2 in |
| Features | Adjustable, Audible Click, Reversible, Micrometer Scale, Locking Sleeve |
| Item Diameter | Not Specified |
| Item Height | 60 mm |
| Item Length | 495 mm |
| Item Weight | 1.76 kg |
| Item Width | 70 mm |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Material | Steel |
| Model | 78642 |
| MPN | 78642 |
| Number of Pieces | 1 |
| Ratchet Head | Reversible |
| System of Measurement | Metric & Imperial |
| Torque Range | 30-210Nm |
| Type | Click Torque Wrench |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
No reviews yet
Be the first to share your experience