| Auxiliary Handle | Yes |
| Battery Capacity | 4 Ah |
| Battery Included | Yes |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Brand | Bosch |
| Item Height | 44cm |
| Item Weight | 5.63kg |
| Model | 06019J0171 |
| Number of Batteries | 2 |
| Power Source | Battery |
| Type | Impact Driver |
| Voltage | 18 V |
No reviews yet
Be the first to share your experience