Compare 3 prices for Bosch KEO Cordless Garden Saw - Green & Black — from £79.98 to £87.95 across 3 UK sellers including I T S, Tooled Up, My Tool Shed. Save up to £7.97 (9%).
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Battery Included | No |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Brand | Bosch |
| Charging Time | 180 min |
| Color | Green/Black |
| Colour | Green |
| Cutting Capacity With A-Grip | 60 mm |
| Cutting Capacity Without A-Grip | 80 mm |
| Model | KEO |
| Number of Batteries | 1 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Battery |
| Saw Blade Length | 150 mm |
| Sound Pressure Level | 72 dB(A) |
| Stroke Rate | 0 - 1600 spm |
| Tool System | Integrated Battery |
| Type | Reciprocating Saw |
| Vibration Emission Value | 20.0 m/s² |
| Voltage | 18 V |
No reviews yet
Be the first to share your experience