Compare 3 prices for Bosch Home and Garden Cordless Circular Saw 18V 160mm with 1 x 2.5Ah battery and charger 06033B1470 — from £137.95 to £159.00 across 3 UK sellers including Tooled Up, My Tool Shed, Machine Mart. Save up to £21.05 (13%).
| Battery Capacity | 4 Ah |
| Battery Included | Yes |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Blade Diameter | 160 mm |
| Brand | Bosch |
| Item Height | 266 mm |
| Model | Bosch |
| Motor Type | Brushed |
| MPN | UNIVERSALCIRC18V53 |
| Power Source | Battery |
| Suitable For | Wood |
| Type | Circular Saw |
| Voltage | 18 V |
No reviews yet
Be the first to share your experience