Compare 3 prices for Bosch GSB 12V-35 12V Brushless Combi Drill, 2x 3.0Ah Batteries, Charger Case — from £239.99 to £255.06 across 3 UK sellers including I T S, Tools 4 Trade, BP Tools UK. Save up to £15.07 (6%).
| Auxiliary Handle | No |
| Battery Capacity | 3.0Ah |
| Battery Included | Yes |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Brand | Bosch |
| Cable Length | Not Applicable |
| Charging Time | 50 min |
| Chuck Size | 10 mm |
| Chuck Type | Keyless Metal Chuck |
| Colour | Blue/Black |
| Corded/ Cordless | Cordless |
| Country/Region of Manufacture | Malaysia |
| Drill Type | Drill |
| Features | Brushless Motor, LED Light, 2-Speed, Impact Drilling, Compact Design |
| Impact Rate | 26,250 bpm |
| Item Diameter | Not Applicable |
| Item Height | 160 mm |
| Item Length | 170 mm |
| Item Weight | 1.0 kg |
| Item Width | Not Applicable |
| Manufacturer Warranty | 3 Years (with registration) |
| Max Drilling Masonry | 10 mm |
| Max Drilling Steel | 10 mm |
| Max Drilling Wood | 32 mm |
| Maximum Torque | 35 Nm |
| Model | GSB 12V-35 |
| Motor Type | Brushless |
| MPN | 06019J9070 |
| Number of Batteries | 2 |
| Number of Items in Set | 5 |
| Power | 12V |
| Power (W) | Cordless Electric |
| Power Source | Battery |
| Set Includes | Batteries, Charger, Case, Drill |
| Speed | 1750 rpm |
| Torque Settings | 20+1 |
| Type | Combi Drill |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 12V |
No reviews yet
Be the first to share your experience