Compare 3 prices for Bosch GNA 18V-16 E 18V Professional Cordless Brushless Nibbler Bare Unit - 0601529600 — from £459.98 to £485.95 across 3 UK sellers including I T S, Tooled Up, My Tool Shed. Save up to £25.97 (5%).
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Type | Lithium-Ion (LXT) |
| Brand | Bosch |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Cutting Capacity | 3mm - 20mm |
| Cutting Speed | 6.5 seconds |
| Item Height | 20cm |
| Item Weight | 3kg |
| MPN | DSC191Z |
| Pipe/Tube Size | 20 mm |
| Power Source | Battery |
| Type | Nibbler |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 18V |
No reviews yet
Be the first to share your experience