Compare 1 price for Bosch GDS 18V-1050 HC 18V Professional Cordless Brushless Impact Wrench Bare Unit - 06019J8200 — from £281.00 across 1 UK seller including Tools 4 Trade.
| Auxiliary Handle | No |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Battery Included | No |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Brand | Bosch |
| Charging Time | 1 hr |
| Colour | Blue |
| Features | Heavy Duty |
| Item Height | 29cm |
| Item Weight | 2.9kg |
| Model | GDS18V1050H |
| Motor Type | Brushless |
| Number of Batteries | 1 |
| Number of Items in Set | 2 |
| Power | 600 W |
| Power Source | Battery |
| Type | Impact Wrench |
| Voltage | 18 V |
No reviews yet
Be the first to share your experience