Compare 5 prices for Bosch GBH 18V-22 Brushless 18V SDS Rotary Hammer Drill - Body — from £109.98 to £221.27 across 5 UK sellers including I T S, Tools 4 Trade, S G S Engineering and more. Save up to £111.29 (50%).
| Auxiliary Handle | Yes |
| Battery Capacity | 4 Ah |
| Battery Included | No |
| Battery System | Professional 18V System |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Brand | Bosch |
| Chuck Size | SDS-Plus |
| Chuck Type | SDS-Plus |
| Colour | Blue/Black |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Drilling Diameter in Concrete | 4 - 22 mm |
| Features | Brushless Motor, KickBack Control, Vibration Control, Variable Speed |
| Impact Energy | 1.9 J |
| Impact Rate | 0 - 4,675 bpm |
| Item Height | 226 mm |
| Item Length | 308 mm |
| Item Weight | 2.3 kg |
| Item Width | 102 mm |
| Manufacturer Warranty | 1 Year (3 years with registration) |
| Model | GBH 18V-22 |
| Motor Type | Brushless |
| MPN | 0611924000 |
| Number of Batteries | 1 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Battery |
| Set Includes | SDS Drill, Depth Stop |
| Speed | 0 - 1,050 rpm |
| Type | SDS Rotary Hammer Drill |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 18 V |
No reviews yet
Be the first to share your experience