Compare 2 prices for Bosch 2x GBA 6.0Ah 12V Li-Ion Batteries GAL 12V-40 12V Fast Battery Charger Starter Set — from £147.99 to £154.98 across 2 UK sellers including Power Tool Mate, I T S. Save up to £6.99 (5%).
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Brand | Bosch |
| Colour | Black |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Item Height | 11cm |
| Item Width | 15 cm |
| Model | 1600A01B21 |
| MPN | 1600A01B21 |
| Voltage | 12 V |
No reviews yet
Be the first to share your experience